MERKEZİ KLİMA SİSTEMLERİ

Merkezi klima sistemleri, diğer bir adıyla VRF klima sistemleri içeride bulunan akışkan debiyi değiştirerek ihtiyaç duyulan kapasiteyi belirleyebilen klima sistemleridir. Çevre dostu R-410A soğutucu akışkan ve akıllı inverter teknolojisine sahiptirler.

KULLANIM ALANLARI

Merkezi Klimalar işletim şekillerine göre iki ana grupta toplanır. Heat Pump ve Heat Recovery olarak iki ana grupta toplayabiliriz.

HeatPump olan birinci tür en çok tercih edilen merkezi klima sistemidir. Ve oldukça ekonomiktir. Bu tür klimalar aynı anda ısıtma yada soğutma yapabilirler. HeatRecovey olan tiplerde ise istenilen soğutma modu seçilebilir. Bu tip sistemlerde ısı kazanımı sağlamak ön plandadır. soğutma yada ısıtma yapacağı alana göre ve iç koşullara göre klimanın ebatları ve gücü değişiklik göstermektedir.

MARMARİS MERKEZİ KLİMA

Tekin Soğutma Hizmetleri olarak Marmaris ve civarında Marin Klima alanında hem kurumsal hem de bireysel çözümler üretmekteyiz

Klima Montajı

Merkezi Klima Sistemleri montaj aşamasında çok dikkat edilmesi gereken sistemlerde biridir. Klima özellikleri belirlenirken kurulacak yer ve tüm diğer kriterler önemle değerlendirilmelidir.

Merkezi Klima

Merkezi Klima sistemleri diğer klima sistemlerine göre kullanıcıya önemli oranda maddi olarak tasarruf sağlayabilir.

Bir merkezi ısıtma sistemi, yakıtı veya elektriği ısıya dönüştüren bir yapıya sahiptir. Isı, ya ısıtılmış havayı kanallardan zorlayan fanlar, düşük basınçlı buharın ısıtılan her odadaki radyatörlere sirkülasyonu ya da oda radyatörlerinde sıcak su sirkülasyonu sağlayan pompalar aracılığıyla binanın içinde dolaştırılır. Birincil enerji kaynağı elektriktir. Şömineler ve odun sobaları gibi sistemlerle karşılaştırıldığında, bir merkezi ısıtma sistemi, genellikle sistemin otomatik kontrolünü de içeren, bir bina üzerinde gelişmiş sıcaklık kontrolü özelliği sunar. Büyük evler veya binalar, kendi sıcaklık kontrolleri ile ayrı ayrı kontrol edilebilen bölgelere bölünebilir. Otomatik yakıt yönetimi, ayrı şöminelere göre gelişmiş kolaylık sağlar. Bir sistemin hava sirkülasyonu için kanallar içerdiği durumlarda, sisteme merkezi klima eklenebilir. Bir merkezi ısıtma sistemi, bir evde veya başka bir binada önemli bir yer kaplayabilir ve inşaat sırasında besleme ve dönüş kanallarının kurulmasını gerektirebilir.